A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Микуличинський ліцей Яремчанської міської ради
Івано-Франківська область

Для майбутніх першокласників

Рекомендації психолога батькам майбутнього першокласника

 

Батьки майбутнього першокласника теж мають потребу в підготовці «до школи». Батькам варто заздалегідь потурбуватися про підготовку дошкільнят до школи, щоб для дітей цей процес перебудови до нового життя пройшов легше і з найбільшою користю. Бажано обміркувати заздалегідь, як позначиться зміна режиму дня дошкільника на кожному з членів сім'ї. Необхідно вирішити, де і з ким буде перебувати дитина після школи. Можливо, у вас виникне необхідність навчити дитину користуватися побутовою технікою, відкривати замки, готувати собі нехитрий обід і, нарешті, дотримуватись «правил техніки безпеки».  Продумайте всі можливі проблеми, з якими може зіткнутися дитина, і передбачити можливості екстреного зв'язку з батьками.  Ваша терпляча і розуміюча позиція в цей період дуже важлива. 
Фізичний стан дитини
З початком навчального року фізичне та психологічне навантаження на дитину зросте і це може несприятливо позначитися на його самопочутті. Тому потрібно крім обов'язкового обстеження дитини для збору даних в медичну карту першокласника відвідати окуліста, якщо у дитини є спадкова схильність до розвитку захворювань очей або у нього вже спостерігається зниження зору. Якщо ж ваша дитина має хронічні захворювання або проблеми зі здоров'ям, то працювати над їх усуненням і профілактикою здоров'я майбутнього першокласника краще заздалегідь. 
Варто звернути увагу на дрібну моторику дитини та її розвиток.  Для школяра рівень розвитку дрібної моторики теж має значення, так як з початком навчання дитині доведеться опановувати навичками письма, а це потребує від дитини значних зусиль. Тому чим більше розвинута моторика руки, тим цей навик буде даватися простіше.
Режим дня
Якщо ваша дитина не відвідувала дитячий сад, то режим підйому і відходу до сну буде новим. Тому батькам варто подбати заздалегідь про те, щоб ранній підйом не став для дитини додатковим стресогенним фактором. За кілька місяців до початку навчання починайте укладати дитину спати в певний час. Це значно полегшить життя з початком навчального року. У першій половині дня пограйте в школу, влаштуйте «уроки» малювання, можна повчити букви, складати слова з кубиків з буквами. Головне не перестаратися - хай все буде в радість. Коли ви почнете морально готувати дитину розповідями про школу, варто провести екскурсію по приміщенням школи, пройти шкільним подвір'ям, заглянути в кімнату першого класу, подивитись як вона оформлена, які там меблі, як виглядає класна дошка. Обговоріть удома, що сподобалося, яке залишилося враження. Поступово у дитини прокинеться інтерес до нового «дорослого» життя. У розмовах з гордістю підкреслюйте «Він(а) у нас вже дорослий(а), скоро піде в школу».

 

 

Впевненість у собі
Для того, щоб дитина почувала себе більш впевнено в незнайомій обстановці, переконайтеся, що ваша дитина твердо знає напам'ять свої прізвище, ім'я та по батькові, дату народження, адресу.
Мотивація
Для вашого дошкільника школа представляється як якийсь ідеальний образ, сформований на основі власних вражень від занять на підготовчих курсах, перегляду кінофільмів і мультфільмів, розповідей дорослих і навіть мрій.
Як же дізнатися чого дитина чекає від навчання в школі? Як зробити так, щоб його не чекало розчарування? 
Єдиний спосіб з'ясувати це - говорити зі своєю дитиною. Розкажіть про своє шкільне життя, і про свій перший клас поділіться з дитиною власними враженнями і спогадами. Розкажіть смішні історії зі свого шкільного минулого, розкажіть про своїх друзів - однокласників. Влаштуйте сімейний вечір спогадів з переглядом фотографій вашої шкільної пори. Це принесе не тільки користь, але й задоволення вам і вашій дитині. 

 

 

Увага і пам'ять
Від розвитку пам'яті та уваги дитини Успіхи і невдачі в навчанні багато в чому залежать . Коли мова йде про старших дошкільників, то найкращий спосіб розвитку їх пам'яті і вдосконалення уваги - спеціально організована дорослим гра. Оскільки сама дитина займатися своїм розвитком в цьому віці ще не в змозі.
Для розвитку пам'яті та уваги розроблено безліч ігор і вправ, якими батьки можуть користуватися, займаючись зі своєю дитиною. Але існують корисні ігри, які можна застосовувати без спеціальної підготовки і в яких діти з задоволенням приймають участь.
Портфель для першокласника
Не позбавляйте малюка можливості зайвий раз помилуватися на себе з портфелем за спиною. Дуже важливо, щоб дитина не тільки приміряла його, а ще й освоїла простір портфеля - всі його відділення, кишеньки і застібки. Інакше перші 20 хвилин уроку будуть регулярно обертатися для нього пошуковою експедицією в портфельних надрах.
Дуже важливо, так же пояснити дитині, що портфель це символ шкільного життя та іграшкам без дозволу дорослих вхід туди заборонений. Завжди існує небезпека, що іграшки будуть використані не тільки на перервах, але і під час уроку, що загрожує ускладненнями відносин з учителів

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень